Prirodne afrodiziaka

Predpokladáme, že nikto z čitateľov tejto stránky neverí na nezmysly typu: mletý sušený penis tigra, roh nosorožca, žraločie plutvy... Nebudeme sa venovať ani iným rastlinným a živočíšnym, v našich končinách nedostupným údajným afrodiziakám s exotickými názvami a ešte exotickejšou cenou. Pozrime sa na bežne dostupné potraviny, ktoré sa užívajú dlhé stáročia

Ginseng - dar bohov.

Alebo inak ženšen. Hovorí sa mu aj zázrak prírody, koreň života. Je to najslávnejšia čínska bylinka sveta a skúsenosti s ňou má ľudstvo už viac ako 5.000 rokov.

Dodáva energiu, zlepšuje náladu a preukázateľne lieči impotenciu. Ako bonus navyše zvyšuje sexuálny pôžitok a apetít. Koreň tejto byliny má ľudské telo pripomínajúce tvar.

V Číne ho po stáročia považujú za elixír mladosti, za mocné afrodiziakum a za všeliek. Bohatí Ázijci nosili ženšen zavesený na krku a cmúľali ho pred pohlavným stykom. Ženšen je základom mnohých prípravkov na zlepšenie erekcie. Ak to chcete vedecky a ešte k tomu v češtine: "kromě hormonální harmonizace a mnoha jiných účinků, ginsenosidy také usnadňují erekci dlouhodobým posílením signální kaskády oxidu dusnatého alosterickou i transkripční aktivací endoteliální NO syntázy"

Dobre, späť medzi normálnych ľudí. Ak vyskúšate staré overené ázijské recepty, nič tým neskazíte. Ženšen má jednoznačne pozitívne účinky. Ak chcete ako afrodiziakum vyskúšať ginseng, tak na trhu existuje napríklad prípravok ELIXIRMAN, ktorý okrem ženšenu obsahuje aj iné rastlinky, ktoré jeho účinnosť ešte zosiľňujú. Výhodou je ľahké užitie, výsledky aj pri jednorazovej aplikácii, bez predpisu a nevadí mu alkohol.

Zeler

Je vysoko pravdepodobné, že vám zelerová buľva alebo vnať zo začiatku možno nebudú chutiť, ale je to niečo, čo za skúšku stojí. Použiť zeler ako afrodiziakum - to už počul v našich končinách snáď každý. Používa sa tradične aj ľudovými liečiteľmi nie len na liečenie poruchy erekcie. Obsahuje dôležité minerálne látky, ktoré vaše telo potrebuje: draslík, zinok, jód, horčík, železo, chróm aj vápnik. Ako bonus dostanete vitamínov skupiny B, vitamínu A, K a E. Vedeli ste, že zeler obsahuje viac viac vitamínu C ako pomaranč? Je preto obľúbeným spôsobom, ako posilniť imunitný systém napríklad pri chrípke. Zeler užívali už starí egypťania. Ale poďme využiť jeho, pre nás najzaujímavejší účinok - prírodné afrodiziakum.
Skúste tento recept: 1 očistený zeler postrúhame spolu s 3 nakladanými uhorkami a nadrobno pokrájame 3 cibuľe. Pridáme 2 tavené syry roztlačené vidličkou, premiešame. Pridáme 1 majonézu a dochutíme soľou, zeleninovovou koreniacou zmesou, korením. Všetko rozmixujeme a podávame na opečenom toaste. Nevýhodou je, že po jednej porcii sa výsledky očakávať nedajú

Asparagus

Nebojte sa, nebudete svokre pľundrovať kvetináče. Pod názvom Asparagus officinalis sa totiž ukrýva stará známa špargľa. Neobsahuje takmer žiadne kalórie, ale množstvo minerálnych látok a vitamínov. Ako tvrdí aj Kámasútra, ako afrodiziakum podporuje sexuálnu chuť! Pikantné je, že v 19. storočí bola špargľa pre svoju povesť afrodizaka a svoju falickú podobu zakázaná rehoľnými sestrami v penziónoch na výchovu mladých dievčat. Špargľa, ktorú poznáme v dvoch podobách – zelenú a bielu – obsahuje vitamín C, kyselinu listovú a jej konzumáciou dotujeme organizmus vitamínmi E, B1 a B2, ako aj železom, vápnikom a draslíkom. Aj tu máme nevýhodu, že jedna špargľová večera sa na erekcii pravdepodobne neprejaví. Receptov na šparľovú hostinu je plný internet.

Ustrice

Ak budete pri mori, skúste ustricu, ktorej ľudia tiež pripisujú afrodiziakálne účinky. Nenechajte sa odradiť spôsobom jej konzumácie, najčastejšie sa totiž podávajú surové. Ustrica obsahuje napríklad vápnik, jód, sodík, draslík, železo a ďalšiu kopu vitamínov. Ustrice sú dokumentované ako afrodiziakum už od starých čias pre svoju vzácnu, zvláštnu až neobyčajnú chuť, hlavne v kombinácii s vínom. Iná hypotéza ale hovorí, že nejde ani tak o chuť ustríc, ako o ich nápadnú podobu na ženské pohlavné orgány. Pozor – veľa ľudí má na ne alergiu.

Cesnak

Úžasná potravina, ale na dobrodružstvo takmer nepoužiteľná. Chlap s cesnakovým dychom má jedinú možnosť a to nahovoriť na cesnakovú večeru aj svoju partnerku. Alebo skúste požuť petržlenovú vnať, prípadne rozhrýzť pár kávových zŕn. Mal by pomôcť aj pohár mlieka. Cesnak je spomenutý aj v Talmude, má posilňovať spermie. Je považovaný za výborné afrodiziakum. Cesnak obsahuje látky podporujúce organizmus (tzv. sekundárne afrodiziaká) a súčasne aj látky s priamymi afrodiziakálnymi účinkami.

Chocolate

Prečo práve čokoláda? Obsahuje kofeín, theobromin a látku podobnú amfetamínu, fenyletylamin, ktoré stimulujú centrálnu nervovú sústavu a zvyšuje chuť na sex. Čokoláda podporuje tvorbu serotonínu, endorfínu a fenyletylamín, ktorý náš mozog produkuje vo veľkom množstve v čase, keď sme čerstvo zamilovaní. Najlepšia je kvalitná horká čokoláda, čím viac obsahuje kakaa, tým lepšie.

Chilli papricky

Po konzumácii dobre okoreneného jedla čili papričkami sa môžete cítiť silní, plní energie a možno pocítite aj chuť na sex. Čili je totiž surovina, ktorá pôsobí na libido. Spôsobí prekrvenie celého tela vrátane pohlavných orgánov. Na druhej strane vedci tvrdia, že žiadne priamo afrodiziakálne látky neobsahuje. Kapsaicin možno troška pomáha proti obezite, ktorá je jedna z prekážok kvalitného sexu

Guarana

Jedna z potravín, o ktorej sa traduje, že pôsobí ako afrodiziakum. Hlavnou účinnou látkou tejto potraviny je však úplne rovnaký kofeín, ktorý sa nachádza v káve, čajovníku.